K n o w l e d g e         
T e c h n o l o g y    
I n n o v a t i o n

O nas

       


Jesteśmy inżynieryjną firmą doradczo - konsultingową w zakresie analizy dynamiki płynów, ruchu ciepła i masy. Łączymy kompetencje naukowe i inżynierskie w rozwiązywaniu zagadnień technologicznych w tym zakresie. Udzielamy wsparcia przedsiębiorstwom planującym rozwój działalności innowacyjnej, w zakresie procesu, technologi oraz optymalizacji - w bieżacej produkcji, rozwijaniu produktu bądź tworzenia nowych, innowacyjnych projektów. Naszą wiedzę i doświadczenie kierujemy do firm z branży FMCG, w szczególności spożywczej, medycznej oraz chemicznej.

dr inż. Michał Piotrowski

dr inż. Michał Piotrowski

Założyciel firmy

Doświadczenie budował w wiodących firmach z branży farmaceutycznej oraz FMCG ( Aflofarm, Agros Nova, Unilever ). Ostatnie lata spędził w międzynarodowej firmie Unilever jako Development Manager Thermal Processing w dziale R&D - Global Design Center, jednym z oddziałów B+R Unilever w Europie, wyspecjalizowanym w rozwoju nowych produktów spożywczych i technologii procesów.

W firmie był odpowiedzialny za projektowanie procesów technologicznych w celu zapewnienia bezpieczeństwa i jakości produkcji w zakładach produkujących na potrzeby Unilevera w Europie i Azji. Szczególnie dumny jest z innowacyjnego projektu polegającego na rozwinięciu i wdrożeniu standardów GMP ( Dobra  Praktyka Produkcji ) we wszystkich zakładach Unilevera na świecie. Pracując na stanowiskach głównego technologa oraz R&D managera posiada unikalne kompetencje inżynierskie poparte wiedzą praktyczną z zakresu:

 • znajomości zagadnień z dziedziny dynamiki płynów, ruchu ciepła i masy
 • znajomości reologii i kinetyki reakcji chemicznych
 • modelowania procesów termicznych
 • optymalizacji procesu produkcyjnego
 • zarządzania projektami o wysokim stopniu skomplikowania w skali pilotażowej i fabrycznej - przesunięcia w skali oraz transferu technologii.Krytyczne myślenie jest fundamentem środowiska innowacyjnego

Nasza oferta

Narzędzia którymi dysponujemy

 • Moduł obliczeniowy Matlab - Interaktywne środowisko programistyczne firmy Mathworks do obliczeń naukowych, inżynierskich oraz tworzenia symulacji komputerowych 
 • QuickerSim CFD Toolbox for Matlab do obliczeń numerycznych 3D
 • Własne oprogramowanie Thermal Navigation Model (TNM) utworzone na bazie modułu Matlab

Powyższe oprogramowanie wraz z analizą pozwala na włąściwe zaprogramowanie obróbki termicznej, która powinna gwarantować bezpieczeństwo produktu i zapewnić wysokie walory jakościowe po procesie utrwalania oraz w okresie przechowywania produktu, a w przypadku produktów spożywczych również wysokie walory jakościowe pod względem żywieniowym i sensorycznym.

 • Coś extra - szare komórki naładowane specjalistyczną wiedzą, którą wiemy jak wykorzystać w praktyce.

 

Jakie usługi oferujemy?

Projektowanie

Wykonujemy obliczenia przepływowe i cieplne z wykorzystaniem własnego programu obliczeniowego Thermal Navigation Model (TNM) na bazie modułu obliczeniowego Matlab i QuickerSimCFD Toolbox for Matlab do obróbki termicznej produktu. Projektowanie  ma na celu wyeliminowanie kosztownych testów już w fazie projektowania procesu lub usprawnienia już istniejącego.

Wsparcie techniczne

Oferujemy wsparcie działalności innowacyjnej przedsiębiorcy w zakresie:

 • procesu produkcyjnego
 • technologii w fazie budowy
 • rozwinięcia własnego działu B+R  np. budowę  instalacji pilotażowej wraz z laboratorium analitycznym
 • wdrożenia procesu poprzez próby technologiczne i szkolenia pracowników

 

Powyższe działania realizujemy poprzez:

 • audyt u przedsiębiorcy
 • wyznaczenie punktów krytycznych (bezpieczeństwo produktu)
 • dobór instalacji i parametrów procesowych (optymalizacja technologii)

Szkolenia

Kurs jednodniowy podstawowy którego celem jest zasygnalizowanie problematyki i wskazanie wrażliwych obszarów produkcji celem zapewnienia bezpieczeństwa i jakości produktu oraz prezentacja własnego modułu obliczeniowego Thermal Navigation Model (TNM).

Kurs trzydniowy zaawansowany jest rozwinięciem kursu podstawowego z elementami warsztatowymi: mapowaniem sterylizatora przepływowego, rekordowaniem danych celem dokonania analizy danych i obliczeń przy wykorzystaniu własnego oprogramowania Thermal Navigation Model (TNM) i przeprowadzenie optymalizacji obróbki termicznej.


Dla kogo?
  


Ofertę kierujemy do przedsiębiorstw zorientowanych na wsparcie własnego środowiska  innowacyjnego bądź planujących rozwój działalności badawczo-rozwojowej i innowacyjnej z branży:

 • FMCG - w szczególności przemysłu  spożywczego
 • Medycznej - w szczególności przemysłu farmaceutycznego
 • Chemicznej

Zapraszamy do współpracy managerów produkcji i działu technicznego, technologów produkcji, managerów i pracowników działów R&D (B+R), QA oraz Kontroli Jakości.

 

 

NavierBLUE - Michał Piotrowski
95-200 Pabianice, ul. Wiejska 22/33
telefon: +48 791 525 210
Internet: www.navierblue.pl
E-mail: michal.piotrowski@navierblue.plCopyrights 2016 ITBiznes All rights reserved.

To Top